Urządzasz mieszkanie? Najpierw wykonaj „brudne” prace

Urządzanie albo remont mieszkania to nie jest prosta sprawa. Warto dobrze się przygotować i zrobić sobie plan działania – na początek zacznij od tzw. brudnych prac.

Jeśli już masz plan w dłoni, możesz zacząć od tzw. „brudnych” prac – na początku od łazienki. Wykonaj prace glazurnicze koniecznie przed położeniem podłogi, gdyż mokre kleje, fugi i pył mogą ją zniszczyć bezpowrotnie. Po położeniu glazury pora na pierwsze malowanie mieszkania. Warto później podświetlić ściany halogenem, aby sprawdzić, czy nie ma ewentualnych usterek. Wtedy jeszcze jest czas na poprawki, gipsowanie i ponowne malowanie.
Następnie możesz umówić parkieciarza – po położeniu podłogi warto pozwolić jej leżakować przez kilka dni. Przy panelach nie ma jednak takiej potrzeby – to szybszy sposób, ale panele są znacznie gorszej jakości niż lite drewno. Z kolei jeśli planujesz wprowadzić się razem z psem, lepszym wyborem może okazać się gres. Teraz umów się na pomiar ze stolarzem, gdyż nadchodzi czas montażu mebli kuchennych, drzwi wewnętrznych, listew przypodłogowych itd. Wybierz doświadczonego fachowca czy ekipę remontową, ale też pilnuj ich pracy na każdym kroku.
Powoli zaczniesz czuć się jak w mieszkaniu – położenie podłogi zmienia naprawdę dużo. Następnie pozostaje wybór mebli do pokoi, w tym salonu, a także urządzeń – z telewizorem na czele. Przeglądaj też magazyny lub portale, a szybko dowiesz się, co Ci się podoba, w jakim stylu chcesz urządzisz swoje własne cztery ściany!

(Kkw /Fot. Pixabay/pozytywnewnetrza)