Jaki wałek do malowania wnętrz wybrać?

Czas na urządzanie lub remont mieszkania? Czeka Was najpierw malowanie ścian? To przyjemne zajęcie, a ponadto jest tak szeroki wybór akcesoriów, że pójdzie Wam to jak z płatka, czyli bez smug.

Do wyboru są m.in. pędzle, wałki, gładzie. szpachle, taśmy malarskie, zmywacze do kleju, a nawet modne szablony dekoracyjne itd. Przed rozpoczęciem pracy warto przygotować sobie wszystko, co będzie nam potrzebne. Cały zestaw nie wiąże się z jakimś ogromnym wydatkiem, a poza tym na pewno przyda się jeszcze wiele razy.
Przede wszystkim warto poświęcić chwilę na wybór pędzli oraz wałka. Tradycyjny pędzel warto zastąpić nowocześniejszymi narzędziami – w sklepach dostępne są m.in. wałki gąbkowe, precyzyjne pędzle czy też niezwykle wygodne wałki z podatnikiem farby.
Aby wybrać odpowiednie narzędzia, zwróćmy uwagę na wielkość malowanej powierzchni – im większa, tym szerszego wałka potrzebujemy. Na trudno dostępne miejsca odpowiedni będzie zaś wąski wałek albo nawet pędzel. Przyda się też do pomalowania rozmaitych wzorów i kształtów.
Poza tym w sklepach często można kupić gotowe zestawy – w ich skład wchodzi nie tylko wałek, ale też uchwyt i kuweta. Można zaopatrzyć się też w kilka rodzajów wałków i zależnie od potrzeby montować je na uchwycie. Niezwykle wygodne są zaś urządzenia elektryczne, czyli wałek elektryczny z wysięgnikiem!
(kkw / Fot. Pixabay/martabystron)