Jaką siatkę do warzyw i owoców wybrać?

Wytrzymała siatka to podstawa w biznesie. Jeśli pakujesz warzywa czy owoce, musisz postawić na solidną, z dobrej jakości tworzywa – podpowiadamy, jak ją wybrać.

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą warzyw i owoców, np. na targowiskach miejskich, halach targowych czy warzywniakach, muszą zadbać o właściwe przechowywanie produktów, ich zabezpieczenie i transport. W uprawie owoców czy warzyw jest to niezwykle ważne, więc warto o to zadbać – porwane siatki zniechęcą klientów, jeśli nawet Twój towar jest najlepszy, a to znacznie wpłynie na sprzedaż.

Odpowiednie będą m.in. siatki tkane ze splotu diamentowego, polietylenu wysokiej gęstości, które są produkowane dzięki specjalnej technologii podnoszącej ich wytrzymałość, a także odporność na wilgoć i temperaturę. Świetnie sprawdzą się do pakowania cięższych warzyw, np. ziemniaków, cebuli czy buraków, można je też bez problemu transportować bez ryzyka, że siatka nagle się rozerwie, a warzywa wysypią.

Oprócz wytrzymałości siatek nie bez znaczenia jest też ich kolor, gdyż on z kolei przemawia do klienta. Wpływa pozytywnie na wygląd owoców i warzyw, co namawia do zakupu. Mocne siatki mają szerokie zastosowanie, m.in. w rolnictwie czy handlu.

Sprawdź ofertę siatek na http://novmax.pl/oferta/ogrodnictwo-rolnictwo/

Fot. congerdesign / K